Brisbane: Sasnovich do finala preko Sevastove

WTA 5. sij 20187:50 > 7:51
Getty Image/Julian Finney

Bjeloruska tenisačica Aliaksandra Sasnovich savladala je Latvijku Anastasiju Sevastovu 2:0 u setovima i plasirala se u finale turnira u Brisbaneu.

Sasnovich je slavila po setovima 7:6(3), 6:4 i ona će u borbi za trofej čekati bolju iz dvoboja Eline Svitoline i Karoline Pliskove.

Oba seta su bila izjednačena, Sevastova je prva došla do breaka u šestom gemu, ali je već u sljedećem uzvratila Sasnovich, pa je poslije sigurnih servis gemova set otišao u trinaestu igru. Tamo je Bjeloruskinja s dva mini breaka slavila sa 7:3.

Ključan trenutak u drugom setu viđen je u završnici, kada je Sasnovich poslije velike borbe iskoristila prvu break loptu i povela 5:4, a zatim rutinskom igrom na svom servisu ostvarila pobjedu.