Wozniacki ušla u finale i zabetonirala Halep

WTA 28. lis 201713:01 > 13:15
Clive Brunskill/Getty Images

Nakon velike borbe koja je trajala gotovo dva sata, danska tenisačica nastavila je sa izvanrednom formom koju je dosad pokazala na završnom turniru sezone u Singapuru...

U dvoboju dvije, može se reći, imenjakinje, Wozniacki se pokazala prisebnijom i domišljatijom u presudnim trenucima, iako kretanje rezultata to možda neće sugerirati. Primjerice, u tie-breaku prvog seta, propustila je ogromno vodstvo od 6-1, ali se prije toga u setu dvaput vraćala nakon izgubljenog servisa!
Prva dionica razriješena je tek u 20. poenu odlučujuće igre, kada je Pliškova bekendom pogodila mrežu.

– Bilo je ludo! Spasila sam tri set lopte ranije u setu (na servisu kod 4-5, op.a.) pa onda propustila tu veliku prednost u “tajčiju”, nakon čega se nisam baš najbolje osjećala sama sa sobom… Na kraju sam bila van sebe što sam osvojila taj set i to mi je pomoglo u nastavku – objasnila je popularna Caro.

U nastavku lakši posao za Dankinju, iako je ponovno na početku zaostajala rezultatski. No, brzo je uklonila brejk zaostatka i u šestom ovogodišnjem okršaju s Karolinom ostvarila treću pobjedu te osigurala barem milijun dolara zarade samo na WT Finalsu!

U završnom susretu, svom drugom u karijeri (2010.), igrat će protiv pobjednice dvoboja Garica – V.Williams.
Ovim raspletom postalo je izvjesno da će Simona Halep, unatoč neslavnom nastupu u Singapuru, završiti godinu kao prva igračica svijeta. Tako će Halep u povijest ući kao 13. igračica kojoj je to pošlo za reketom od uvođenja računalnog bodovanja 1975.