WTA: Halep i Wozniacki uspješno otvorile crvenu grupu

WTA 23. lis 201715:46 > 15:47
Rob Carr/Getty Images

Najbolja svjetska tenisačica Simona Halep ubilježila je prvu pobjedu na završnom WTA turniru u Singapuru. U drugome dvoboju iz ove grupe, Svitolina je doživjela teški poraz od Wozniacki. Za 59. minuta bilo je 6:2 i 6:0.

Halep je u prvom setu uz dve breaka trebala i tri set lopte da završi posao i povede s 6:4. Povela je s 3:2 breakom u petom gemu, ali je Garcia odmah uzvratila istom mjerom. Presudan je bio deveti gem u kojem je Rumunjka ponovno oduzela servis protivnici, povela s 5:4 i odservirala za set.

U drugom setu Halep je igrala svoj najbolji tenis, ostavljala u gemovima sa servisom Garciju bez poena i izdominirala s dva breaka te upisala sigurnih 6:2.

U dvoboju Wozniacki i Svitoline, ukupno četvrti dvoboj, vidjeli smo jednosmjernu ulicu nakon 2:2 u prvom setu. Deset gemova u nizu Dankinje i super brza pobjeda za prvo mjesto u grupi. Ovo je bila i slatka osveta šeste igračice svijeta za dva poraza u finalima ove godine.