Pavlyuchenkova i Wozniacki u finalu Tokija

WTA 23. ruj 201710:00 > 10:28
Photo by Matt Roberts/Getty Images

Poznate finalistice WTA turnira u Tokiju. Anastasia Pavlyuchenkova u tri seta bolja od Angelique Kerber. Caroline Wozniacki deklasirala Garbine Muguruzu.

Na WTA turniru u Tokiju ostao je samo još jedan meč kako bismo doznali tko će ove sezone podignuti pobjednički pehar. Za njega će se boriti Anastasia Pavlyuchenkova koja je u tri seta slavila protiv Njemice Angelique Kerber i Caroline Wozniacki koja nije dala previše izgleda prvoj igračici svijeta Garbine Muguruzi. U prvom polufinalu ruskinja je furiozno otvorila meč ne dopustiviši Kerber u prvom setu niti jednog jedinog gema. U drugom setu otišlo se sve do tie breaka koji je pripao Njemici, a Pavlyuchenkova treći odlučujući set rješava u svoju koristi sa 6:4. Puno manje neizvijesnosti bilo je u drugom polufinalnom ogledu. Braniteljica naslova Caroline Wozniacki preopustila je svojoj protivnici Garbine Muguruza samo dva gema u cijelom meču. Nakon prvog seta kojeg je Dankinja dobila sa 6:2, Španjolka je u drugom potpuno indisponirana pa nakon 6:0 Wozniacki ima priliku obraniti naslov na dalekom istoku. Ako je suditi prema međusobnim rezultatima protiv Pavlyuchenkove, nekadašnji prva igračica svijeta ima dobru priliku za to. Naime, Wozniacki je slavila u pet od šest međusobnih dvoboja. Iako, posljednji je bio još 2012. kada je u Cincinnatiju slavila Ruskinja. Finale je na rasporedu u nedjelju u 05:00 sati uz prijenos na Sportklubu 1.