Četvrtfinale WTA turnira u Tokiju

WTA 22. ruj 201712:29 > 12:57
Photo by Matt Roberts/Getty Images

Njemica Kerber u uzbudljivom susretu je slavila protiv druge nositeljice turnira Karoline Pliškove sa 7:6 7:5

U petak rano ujutro po našem vremenu počeo je četvrfinalni dan na WTA turniru u Tokiju otvorile su ga Ruskinja Anastasia Pavlyuchenkova i Čehinja Barbora Štrycova. U zanimljivom susretu vidjeli smo čak devet izgubljenih servisa na obje strane. Nakon gubitka prvog seta,bolju igru u nastavku 131 minutu dugačkog meča prikazala je Ruskinja Pavlyuchenkova te je i slavila sa 5:7, 6:3,6:1.

Izjednačenu borbu gledali smo i u drugom susretu dana u kojem je Njemica Anguelique Kerber sa turnira ispratila drugu nositeljicu Čehinju Karolinu Pliškovu. Prvi set je završio igrom u tie breaku, gdje je Kerber slavila 7:5 te uzela prvi set. U idučem setu izgledalo je da ćemo gledati još jedan tie break no Njemica je uspjela oduzeti servis Pliškove u dvanaestoj igri i slaviti sa ukupnih 7:6, 7:5.

Prva igračica svijeta Garbine Muguruza u dva je seta bila bolja od Francuskinje Garcie. Španjolka je čak četri puta oduzimala servis protivnice i uspjela je slaviti sa uvjerjivih 6:2 i 6:4.

U posljednjem susretu dana braniteljica naslova iz prošle godine Caroline Wozniacki osigurala je svoje mjesto u polufinalu. U trećem setu pri rezultatu 3:6 7:6 3:1 Dominika Cibulkova je predala meč zbog ozljede.

Završnicu WTA turnira u Tokiju pratite na programima SportKluba.