Elina Svitolina pobijedila Simonu Halep u finalu Rima!

WTA 21. svi 201715:20 > 15:27
Gareth Copley/Getty Images

Nakon 2 sata i 7 minuta borbe na žarkom suncu, WTA Premier 5 turnir u Rimu dobio je novu pobjednicu, Ukrajinku Elinu Svitolinu (22).

Svitolina je slavila pobijedivši osvajačicu naslova u Madridu Simonu Halep, kojoj je ovo bilo drugo veliko finale u samo 8 dana. Unatoč tome, Halep je bila bolja u prvom setu, kojega je osvojila rezultatom 6-4, ali se tijekom njega dogodila možda i ključna stvar za ovo finale – Rumunjka je uganula gležanj.

Bilo je očito da nakon tog trenutka Halep ne može na isti način parirati Svitolinoj, koja je iskoristila svoju šansu i u iduća dva seta sa 7-5 i 6-1 savladala Halep, s kojom nikada ranije nije igrala.

Elini Svitolinoj je ovo možda i najveći turnir karijere, a već četvrti ove godine, čime potvrđuje da je jedna od najraspoloženijih igračica u 2017., a sigurno i među opasnijima na Roland Garrosu. Za djevojku iz Odesse sada je ukupan zbroj naslova 8.