Indian Wells: Uspjeh karijere za Elenu Vesninu!

WTA 19. ožu 201722:12 > 22:26
Getty Images/Clive Brunskill

Ruskinja Jelena Vesnina pobjednica je velikog WTA Premier Mandatory turnira tenisačica u Indian Wellsu, ona je nakon tri sata igre u finalu svladala sunarodnjakinju Svetlanu Kuznjecovu sa 6-7 (6), 7-5, 6-4.

U prvom setu su obje dame po dva puta osvajale gem na servis protivnice, pa je na kraju odlučivao tie-break, u kojem je godinu dana starija Kuznjecova slavila sa 8:6.

Izgledalo je kao da će Kuznjecova konačno uspjeti osvojiti titulu u IW, kada je u drugom setu povela sa 4:2, ali Vesnina potom preokreće na 5:4 i servira za set.

Kuznjecova uzvraća udarac i stiže do izjednačenja, ali onda dozvoljava protivnici da napravi novi break i odvede meč u odlučujući treći set.

I u trećem setu je Svetlana vodila sa 4:2, ali je Vesnina tada ušla u furioznu seriju i sa četiri osvojena gema u nizu dobiva veliko finale, koje je trajalo tri sata i jednu minutu.

Ovo je njena treća WTA titula u karijeri, ali svakako najveća do sada. Kuznjecova je na drugoj strani izgubila i treće finale u Indian Wellsu, i ostala na dva trofeja Mandatory serije, uz čak deset izgubljenih finala.