WTA Rim: Putintseva ponovno bolja od Martić

WTA 17. ruj 202016:50 > 16:59
(Photo by Al Bello/Getty Images)

Petra Martić i po drugi je put u posljednjih deset dana poražena od Kazahstanke Yulije Putintseve.

Petra Martić definitivno ima problema s Yulijom Putintsevom. Nedavno su igrale u osmini finala US Opena, 25-godišnja Kazahstanka slavila je u tri seta što je bio slučaj i ovoga puta, na zemljanoj podlozi Rima. Rezultat je glasio 6:3, 6:7, 6:4.

Putintseva je prvi set dobila na krilima izvrsnog prvog servisa (71 posto) te kvalitetnom realizacijom break lopti na servisu Martić. Splićanka, s druge strane, dobila je tek jednu priliku za oduzimanjem servisa, nije je iskoristila. U drugoj dionici obje su igračice loše servirale, vidjeli smo čak šest breakova, no Kazahstanka je ta koja je imala za čime žaliti obzirom da je imala vodstvo od 5:3 i servis za pobjedu. Martić se vratila i kroz tie-break izborila odlučujući set.

No, još jednom, ovoga puta kroz treću dionicu, Martić je imala podosta problema na servisu, ključni trenutak dogodio se kod 5:4, hrvatska tenisačica je ponudila prvu meč loptu protivnici na vlastitom početnom udarcu, a Putintseva je priliku znala iskoristiti.