Sereni se ovo nije dogodilo više od osam godina!

WTA 15. kol 202010:15
Dylan Buell/Getty Images

Amerikanka Shelby Rogers napravila je veliko iznenađenje u četvrtfinalu turnira u Lexingtonu nakon što je savladala slavnu sunarodnjakinju Serenu Williams sa 1:6, 6:4, 7:6 (5).

Rogers je trenutno 116. tenisačica na WTA listi, a trijumf nad jednom od najboljih tenisačica svih vremena ostvarila je poslije dva sata i devet minuta igre.

Serena Williams je posljednji put izgubila od igračice koja nije u top 100 na Roland Garrosu 2012. godine kada je od nje bila bolja Francuskinja Virginie Razzano.

Bio je to prvi međusobni duel dve Amerikanke, u kojem je Shelby ostvarila treću pobedu nad Top 10 igačicama.

Serena je odlično počela meč i slavila je sa 6:1 u prvom setu.  Činilo se da će prva favoritkinja turnira lako doći do pobjede.

Ipak, u nastavku se borba razvila. Znatno bolje je servirala Rogers, igrala je agresivnije, pa je brejkom u desetom gemu došla do drugog seta.

Početkom odlučujućeg seta ponovo je zapretila 116. na svetu, ali je u drugom gemu Serena spasila breakloptu. Do kraja nije bilo break šansi, pa je odlučivao tie-break. Tamo je Rogers bolje koristila svoje šanse, pa je na kraju iskoristila drugu meč loptu i upisala veliku pobjedu.

Rivalka u borbi za finale biće joj Jill Teichman, koja je pobijedila Cici Bellis sa 6:2, 6:4.

U polufinale se plasirala i mlada Coco Gauff  koja je slavila protiv osme nositeljice Ons Jabeur 4:6, 6:4, 6:1. Njena protivnica bit će Jennifer Brady, koja je u četvrtfinalu bila bolja od Marije Buzkove 6:1, 6:2.