Donna predvodi ujedinjenje WTA i ATP: To je ludo!

WTA 24. svi 202012:58 > 13:12
Nathan Stirk / Stringer

Uslijed obustave teniskih natjecanja, povela se rasprava o možebitnom ujedinjenju ATP i WTA Toura u jedinstvenu organizaciju. Čini se da bi se ta ideja zaista mogla realizirati...

John Phillips / Stringer

Prije mjesec dana, sve je pokrenuo Roger Federer jednom objavom:

– Pitam se, jesam li trenutačno jedini koji razmišlja o ujedinjenju muškog i ženskog tenisa?

Putem društvenih mreža ova, pa možemo je nazavati inicijativa dobila je puno izraza podrške, iako se ne slažu svi sa zamisli ujedinjenja dvaju Tourova.

Ipak, pretežno reakcije u svijetu tenisa bile su pozitivne spram Federerovog, pa možemo ga nazvati prijedloga, a čini se da su se već počeli povlačiti konkretni potezi u pravcu Velikog ujedinjenja.

Svjedoče tome i sljedeće izjave naše tenisačice Donne Vekić:

– Mislim da se muškarci ne trebaju osjećati ugroženima od žena ili zbog ujedinjenja – kazala je Donna, 24. igračica svijeta i što je za ovu priču bitnije: članica WTA vijeća igračica.

– Ako ozbiljnije razmisle, shvatit će da nam to može dugoročno pomoći da budemo bolji i snažniji – dodala je Vekić.

U Vijeću, čijega je član i sama, nalazi se osam djevojaka, a Osječanka prenosi da su sve vrlo entuzijastične u pogledu ostvarenja ovog, pa možemo ga nazvati plana:

(U donjem videu prisjetite se Sport klubova nedavnog podcasta s Donnom:)

– U tijeku su razgovori između Andreje (Petković, op.a.) i Steve Simona (čelnika WTA, op.a.). Kad sam čula koliko je posla potrebno napraviti da se to realizira… to je ludo, bit će potrebno neko vrijeme. Predložila sam da se stvari ubrzaju, ali mnogo je papirologije. Nadam se da ih neće obeshrabriti – dodaje Donna, a prenosi The Telegraph.

Vekić se slaže sa zaključkom Simona kojeg je nedavno lansirao u javnost putem intervjua za isti medij. Po tom zaključku, dugoročni cilj je pariret u zaradi tenisača i tenisačca.

– Moramo raditi male korake. Započeti s najmanjim platformama, više kombiniranih događaja. Ako ćemo igrati bez gledatelja, svi će morati prihvatiti da će zarade biti manje.