Srpska igračica protiv Đokovića – ne može to tako!

WTA 18. svi 202018:07 > 18:10
foto: Milan Ninović

Aleksandra Krunić članica je WTA-ova vijeća igračica i time jedna od onih čije riječi izrežene u javnosti možda imaju veću težinu nego igračica koje nisu članice tog tijela.

Aleksandra Krunić jedna je od onih koje se protive ideji Novaka Đokovića o prikupljanju novca za nižerangirane igrače. Srpska tenisačica mišljenja je da ukoliko se novac bude dijelio iz Grand Slam fonda, onda on treba ići onima koji igraju na najvećim turnirima.

Slično Dominicu Thiemu, Aleksandra Krunić smatra da su igrači sami odgovorni za svoju financijsku situaciju:

– Djevojke se nisu složile da trebaju plaćati 600 ili 700 drugih igračica. Jednoglasno. I ja se s time slažem. Iako sam uvijek na strani pravde, mislim da treba biti isto za sve. Ali, ako Grand Slam daje novac onda bi, prije svega, trebali pomoći onima koji igraju Grand Slamove. Ako se ne kvalificiraš, svakako ne dobivaš ništa rekla je Krunić.

Ispada da će netko u prvih 500 zaraditi više tijekom stanke nego što bi zaradio da može da igra i više nego što zaradi za godinu dana. Ako si već nekoliko godina među prvih 500 i nemaš trenera jer ga ne možeš priuštiti, onda je jasno da si svjestan da ćeš biti u problemu. Svi smo mi prošli kroz to kaže srpska tenisačica.

Aleksandra je objasnila i da igrači moraju biti svjesni da će se naći u teškoj financijskoj situaciji, ali da razumije što se svi trude i pokušavaju nešto poduzeti:

Svi znamo kakav je život izvan top 200. Ali, ako zatražite od igračica da daju 30.000 dolara, sigurno će biti pitanja ‘kome ja to pomažem’, ali i pitanja ‘od koga je to’? Netko će htjeti pomoći onima koji su među 250 najboljih, netko bi htio pomagati onima do 700. mjesta, treći opet nikome zaključila je Krunić, trenutno tek 218. na svijetu.