Vekić nakon preokreta pobijedila najbolju prijateljicu

WTA 15. sij 20208:09 > 8:15

Donna Vekić pobjedom protiv Grkinje Marie Sakkari plasirala se u četvrtfinale WTA Premier turnira u Adelaideu

Donna Vekić i Maria Sakkari najbolje su prijateljice već godinama na WTA Touru. Sinoć su igrale već šesti međusobni dvoboj i Vekić je upisala četvrtu pobjedu.

Prvi set otišao je na stranu Grkinje sa uvjerljivih 6:2. Donna nije igrala dobro i činilo se da bi mogla upisati lagani poraz. Međutim, u nastavku meča zaigrala je puno bolje i nakon velike borbe u drugom setu uspjela ga je osvojiti sa 7:5. Taj napeti drugi set je očito jako utjecao na Sakkari koja u trećem setu nije bila ravnopravna suparnica i Vekić je sa laganih 6:1 upisala bitnu pobjedu i plasirala se u četvrtfinale vrlo jakog turnira u Adelaideu.

Donna će tamo igrati protiv ukrajinske senzacije Dayane Yastremske koja je pobijedila Angelique Kerber zbog predaje Njemice kod rezultata 6:3 i 2:0.

Bit će to treći međusobni dvoboj Vekić i Yastremske. Ukrajinka je slavila u oba dosadašnja dvoboja.