Martić iznenađujuće ispala u drugom kolu Aucklanda

WTA 8. sij 20208:11 > 8:17
Xinyu Cui/Getty Images

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martića noćas je poražena u drugom kolu WTA turnira u Aucklandu gdje je bila druga nositeljica

sportk

Bolja od nje bila je 57. igračica svijeta iskusna francuskinja Alize Cornet sa 3:6 6:4 6:4. Petra je odlično otvorila meč i dosta lako osvojila prvi set. Međutim, u drugom i trećem setu je Cornet zaigrala zaista odlično i sa po jednim brejkom u oba seta upisala vrijednu pobjedu.

Zanimljivo da smo u ovom meču vidjeli ukupno četiri breaka, po dva na obje strane. Rijetko se tako nešto dogodi kada djevojke odigraju tri seta. Bio je ovo drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Francuskinje.

Michael Dodge/Getty Images

Vrijedi spomenuti i novu pobjedu Eugenie Bouchard koja je očito odlučila posvetiti se tenisu. Ona je u osmini finala pobijedila Caroline Garciu sa 2:0 u setovima i nakon dugo vremena je spojila dvije pobjede.

Naša druga predstavnica na WTA turnirima ovaj tjedan Donna Vekić igra u Bbrisbaneu. Ona je jučer izgubila od Yulie Ptintseve u pojedinačnoj konkurenciji sa 2:1 u setovima, a danas je poražena i u paru sa Karolinom Pliskovom. Bolje od njih bile su Mladenović/Tomljanović sa 6:2 6:4 za samo 58 minuta igre.