Vekić nastavlja lošu formu, opet ispala prerano

WTA 16. lis 201922:16 > 22:18
Emmanuel Wong/Getty Images

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati četvrtfinale WTA turnira u Moskvi nakon što je u susretu 2. kola izgubila od Čehinje Karoline Muchove sa 4-6, 2-6.

Bio je to njihov prvi međusobni susret, a mlada Čehinja je slavila za sat i 15 minuta igre. Vekić je odlično otvorila meč, već u prvom gemu je napravila break. Međutim, prednost je ispustila u četvrtom gemu kada je 23-godišnja Čehinja izjednačila na 2-2.

Povezano

Mlada hrvatska tenisačica još jednom je oduzela servis svojoj suparnici u sedmoj igri za vodstvo 4-3, ali je već u idućem gemu izgubila svoj servis. Prvi vodstvu 5-4 Muchova je napravila još jedan break i nakon 42 minute igre osvojila prvi set rezultatom 6-4.

Muchova je boljom igrom nastavila i u drugom setu. U četvrtoj igri napravila je break za prednost 3-1. Vekić je odmah vratila izgubljeni servis smanjivši na 3-2, ali i još jednom izgubila početni udarac pa je Čehinja povela sa 4-2. Bio je to kraj Donnine priče. Muchova je dobila još dva gema u nizu za konačnih 6-2 u drugom setu.

Bio je to još jedan turnir za top 20 tenisaču od sljedećeg tjedna na kojem nije uspjela povezati dvije pobjede. Posljednji put to je napravila na US Openu.

Vekić je u prvom kolu bila slobodna, dok je Čehinja pobijedila Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu 6-2, 6-3. (h)