Tenis

10.10.2019 | 19.23

Vekić bez četvrtinala Linza

Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u dvoboju osmine finala WTA turnira u austrijskome Linzu od Francuskinje Kristine Mladenović (WTA 46.) s 6:3, 1:6, 2:6 za sat i 52 minute igre.

Donna Vekić

Emmanuel Wong/Getty Images

Donna Vekić

Vekić (WTA 21.) je dobila prvi set, ali je potom u preostala dva seta uzela samo tri gema.

U prvom setu nijedna tenisačica nije uspjela osvojiti gem na svoj servis do sedme igre, kada je to učinila Vekić za 4:3, a Osječanka je s još sva osvojena gema dobila prvi set s 6:3. U drugom setu posve drugačija slika - Mladenović, koja je u prvom setu izgubiila sve svoje servise, čvrsto drži svoj početni udarac, te dvaput oduzima servis Vekić, pa je odluka pala u trećem setu.

U odlučujućem setu Mladenović je kod 2:2 napravila novi 'break', a kada je oduzela servis Vekić kod 2:4 bio je to i kraj nadanja za Osječanku.

Bio je ovo peti međusobni meč Vekić i Mladenović, te treća pobjeda Francuskinje.