Tenis

13.09.2019 | 18.15

Martić u polufinalu nakon velike pobjede

Petra Martić

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u polufinale WTA turnira u Zhengzhouu, ona je u četvrtfinalu nakon dva sata i 41 minute igre svladala Bjeloruskinju Arynu Sabalenku sa 7-5, 5-7, 6-4.

Bio je to drugi međusobni susret Martić i Sabalenke, a naša je igračica uzvratila Bjeloruskinji za poraz na startu turnira u Cincinnatiju prije mjesec dana.

U prvom setu Martić je dva puta gubila početni udarac, ali kada je treći put oduzela servis Sabalenki za prednost od 6-5 uspjela je odservirati za prvu dionicu dvoboja bez izgubljenog poena.

Martić je i u drugom setu prva stigla do breaka, no Sabalenka je preokrenula rezultat 4-2 u svoju korist. Kod 5-2 za Bjeloruskinju Martić je uspjela spasiti tri set-lopte i potom poravnati na 5-5 te je imala loptu za vodstvo 6-5 koju nažalost nije iskoristila. Naša igračica na kraju nije uspjela izboriti niti odlučujuću igru, Sabalenka je iskoristila svoju ukupno devetu set-loptu za poravnanje rezultata.

Do rezultata 4-4 u trećem setu niti jedna igračica nije bila suočena s break loptom, a onda je Martić oduzela servis Sabalenki i stigla u situaciju da servira za meč. Sabalenka je stigla do 15-40, ali nije iskoristila niti jednu od te dvije break prilike već je Martić osvojila posljednja četiri poena u dvoboju za vrijednu pobjedu.

U polufinalu će Martić igrati protiv Francuskinje Kristine Mladenović koja je u tri seta svladala Elinu Svitolinu. (HINA)