Tenis

11.09.2019 | 12.03

Martić spasila kiša: Nastavlja 'lov' na Serenu

Petra Martić

Petra Martić nakon sat i 42 minute igre pobijedila je Francuskinju Fionu Ferro sa 3:6, 6:1, 6:2 te izborila četvrtfinale Zhengzhoua.

Emilee Chinn/Getty Images

Martić je loše otvorila meč te je izgubila servis u četvrtom gemu. Bio je to jedini break u tom setu.

Hrvatskoj tenisačici pomogla je kiša koja je pala na break loptu Ferro u trećem gemu drugog seta. Nakon prekida potpuno druga slika, Petra je nanizala četiri gema i dobila set.

Na početku trećeg seta obje tenisačice gube svoj servis, no nakon toga je Petra nanizala četiri gema kojima je prelomila meč.

Bila je to 14. pobjeda zaredom Petre Martić u tri seta, te je na dobrom putu da sruši Serenin niz od 17.

U četvrtfinalu Martić čeka pobjednicu dvoboja između Jelene Ostapenko i Aryne Sabalenke.