Nova afera s namještanjem mečeva! Uhićeno 28 ljudi…

Tenis ostalo 10. sij 201912:57 > 13:03
Julian Finney, Getty Images

Španjolska Civilna garda uhitila je 28 ljudi armenske kriminalne organizacije koja se bavila namještanjem teniskih mečeva. Pronađeno je oružje, luksuzni automobili, a zamrznuti su im bankovni računi.

Razbijena je velika kriminalna organizacija koja se bavila namještanjem teniskih mečeva. Europol je sa španjolskom Civilnom gardom uhitio 28 članova te organizacije, a akcija je trajala od 2017. u koordinaciji sa Visokim sudom Španjolske. Osumnjičeno je bilo 83 ljudi.

Uhićeni se terete za namještanje ITF i Challenger turnira, odnosno podmićivanje profesionalnih igrača koji su onda namještali mečeve. Kriminalna grupa je iz armenskog miljea pohodila je navedene namještene mečeve kako bi svojom prisutnošću zastrašili igrače i osigurali da se dogovori provedu.

Chris McGrath/Getty Images

Čak 11 kuća pretražili suu Španjolskoj, a pronađeno je 167 tisuća eura, sačmarica, 50 elektronskih uređaja, kreditnih kartica, pet luksuznih vozila i dokumentacija koja je povezana sa slučajem. Policija je naknadno zamrznula 42 bankovna računa osumnjičenih.

Nije otkriveno koji tenisaču su sudjelovali u namještanju, ali se navodi da je jedan od njih prošle sezone nastupio na US Openu, prenosi 24 sata.