Zaklada Marin Čilić održala prvu dodjelu stipendija

Tenis ostalo 18. pro 201816:26 > 16:28
sportklub

U Hrvatskom institutu za povijest danas je održana svečana dodjela stipendija Zaklade Marin Čilić.

Prije dvije godine Marin Čilić i njegova supruga(tada djevojka) Kristina Milković osnovali su Zakladu Marin Čilić s ciljem pružanja podrške darovitoj djeci i mladima, koje okolnosti, poput nedostatka financijskih sredstava, sprječavaju da usavrše svoje vještine i ostvare svoje snove.

Stipendije se dodjeljuju u nekoliko kategorija, jedna top stipendija studentu klasične glazbe, pet stipendija za učenike osnovne i srednje glazbene škole, osam stipendija za mlade sportaše srednjoškolce koji moraju biti članovi nacionalne selekcije u olimpijskom sportu te jedna donacija školi za obnovu laboratorija prirodnih znanosti (kemija, fizika, informatika, biologija) uz uvjet da škola ima jednog talentiranog učenika u predmetu za koji predlaže obnovu laboratorija.

Povezano

Marin je danas u pratnji svoje supruge Kristine podijelio četrnaest stipendija i jednu donaciju, te se kratko obratio okupljenima:

“Veliko mi je zadovoljstvo što smo se okupili u ovako velikom broju, što je došao ovako veliki broj medija popratiti ovu svečanost. Proteklih mjeseci nam nije bilo lako jer smo morali izabrati četrnaest stipendista od velikog broja prijava, ali uživao sam čitati ta motivacijska pisma jer i sam znam kroz što prolaze ti mladi ljudi. Mnogo odricanja, financijskih teškoća i nadam se da će ova stipendija svakome od vas olakšati put prema vrhu.”

“Želio bih se još zahvaliti svima koji su bili u ovom hvalevrijednom projektu i nadam se da će u sljedećim godinama zaklada dijeliti sve više i više stipendija jer svako dijete ima pravo na ispunjavanje svog potencijala.”

Ovo je zaista hvalevrijedan projekt i nadamo se da će i drugi uspješni hrvatski sportaši slijediti primjer Marina Čilića.