Stich i Sukova novi članovi teniske Kuće Slavnih

Tenis ostalo 22. srp 201810:13 > 10:16
(Photo by Michael J. Ivins/Getty Images)

Kao i svake godine, u vrijeme ATP turnira u Newportu održava se ceremonija uvrštenja novih članova u tenisku Kuću Slavnih koja je smještena upravo u tom gradu.

(Photo by Michael J. Ivins/Getty Images)

Michael Stich i Helena Sukova novi su članovi teniske Kuće Slavnih. Ceremonija je održana u subotu, na dan polufinalnih mečeva turnira u Newportu. Grad u američkoj saveznoj državi Rhode Island domaćin je Kuće Slavnih.

Njemački tenisač krunu karijere doživio je 1991. godine kada je osvojio Wimbledon pobjedivši na tom putu Stefana Edberga i Borisa Beckera, krasila ga je u to vrijeme klasična servis i volej igra. Kasnije u karijeri, u pojedinačnoj konkurenciji igrao je finala US Opena i Roland Garrosa. U paru je s Johnom McEnroeom osvojio Wimbledon, a 1993. godine je uz Borisa Beckera podigao trofej pobjednika Davis Cupa.

Tenis sam igrao jer sam ga volio. Nisam znao što znači biti profesionalac, neki igrači doputuju na turnir, bukiraju hotel, organiziraju treninge, ništa od toga nisam znao, jednostavno sam volio igru, samo me to interesiralo,” kazao je njemački tenisač.

Helena Sukova nikada nije osvojila Grad Slam titulu u pojedinačnoj konkurenciji iako je igrala četiri finala. Međutim, osvojila je devet Grand Slamova u paru i pet u mješovitim parovima. Također, četiri puta je osvajala Fed Cup i danas drži rekord po broju pobjeda (57) i nastupa (54) za Čehoslovačku (kasnije Češku) reprezentaciju. Godine 1993. igrala je sva tri finala na US Openu, osvojila dubl i mix, ali je poražena u singlu od Steffi Graff.

U mojoj obitelji tenis je oduvijek bio broj jedan, igrali su ga i majka i otac, kasnije i brat, to je za nas bila velika čast, više od igre. Zahvalna sam što se nalazim u društvu velikana koji su smješteni ovdje u Newportu,” izjavila je Sukova.