Lukas: Želja mi je da turnir u Bolu traje još godinama

Tenis ostalo 14. velj 201714:44 > 14:55
sportklub

Danas je u zagrebačkom hotelu Esplanada održana konferencija za medije na kojoj je najavljen WTA turnir u Bolu koji će se održati od 05. do 11. 06. 2017. u Bolu na Braču.

Na konferenciji za medije nazočili su direktor turnira Feliks Lukas, načelnik općine Bol Tihomir Marinković, izbornica Fed Cup reprezentacije Iva Majoli te igračice Ana Konjuh, Jana Fett i Tena Lukas. Ove godine WTA turnir u Bolu će se ponovno održati, nakon što se prošle godine vratio u Hrvatsku nakon 13 godina izbivanja. Jedna od velikih atrakcija turnira bit će revijalni meč legendarnih bivših tenisačica u singlu Ive Majoli i Martine Hingis. Hrvatica i Švicarka su igrale finale Roland Garrosa 1997. godine kada je Iva Majoli osvojila svoj prvi i jedini Grand Slam turnir.Direktor turnira Feliks Lukas je oduševljen što će Bol i drugu godinu zaredom biti domaćin vrhunskom profesionalnom ženskom tenisu.

Najveće priznanje i poticaj za još kvalitetniji iskorak mi je iznimno zadovoljstvo igračica koje su prošle godine bile pune hvale za naš turnir, smještaj, hranu, terene i sam Bol koji ih je oduševio. WTA Bol Open prošle je godine za sveukupni dojam o turniru od strane službenih supervizora WTA dobio najvišu ocjenu među svim turnirima ove kategorije u svijetu. Raduje me i što velik interes za dolaskom na turnir pokazuju i naše igračice kojima je ovo i jedna od rijetkih prilika da zaigraju pred domaćom publikom. Boljani su odlično prihvatili turnir, a želja mi je da ove godine lokalna zajednica ima i veće koristi od ovog sportskog događaja. S tim ciljem donio sam odluku da cjelokupan prihod od ulaznica doniramo dobrovoljnom vatrogasnom društvu Bol za izgradnju objekta prijeko potrebnog za normalno funkcioniranje društva“, rekao je Lukas.

Naglasio je kako je ove godine bilo lakše organizirati turnir, ali da je izuzetno zadovoljan pripremama koje se odvijaju po planu.

Ove godine je bilo nešto lakše nego prošle, ali i dalje su isti izazovi pred nama. Želja nam je da navijači vide vrhunski tenis i da se zabave uz zabavni program koji ide uz njega. Bol se pokazao kao idealno mjesto za teniske manifestacije i u suradnji s organizatorom želja nam je da u godinama koje slijede zauzmemo čvrstu poziciju najprestižnije teniske manifestacije na Mediteranu“,dodao je Lukas.

Direktor turnira naglasio je i značajnu ulogu Ive Majoli za uspjeh i odjek u javnosti kojeg je WTA Bol Open imao već u prvoj godini pa tako i u ovoj.

Velika je stvar za turnir što nam pomaže Iva Majoli u svemu, posebno u promociji. Sigurno da bez njene pomoći velika igračica poput Martine Hingis ne bi došla na ovaj turnir“, zaključio je Lukas.

sportklub

Legendarna hrvatska tenisačica Iva Majoli izjavila je da je velika stvar što u Hrvatskoj imamo WTA turnir.

Sigurno da je za hrvatski tenis velika stvar što se ženski turnir vratio u Bol. Drago mi je da sam dio ovog projekta i želim pomoći koliko mogu. Ja i Martina (Hingis) smo se sve brzo dogovorile, jedino se nismo uspjele dogovoriti koja će pobjediti“, kroz smijeh je rekla Iva Majoli.

Na pitanje o Fed Cup reprezentaciji koja je ostala na korak do plasmana u II. svjetsku skupinu porazom od Velike Britanije, Majoli je izjavila da je prije svega ponosna na cure.

Jako sam ponosna na cure, ali i žalosna što nismo uspjeli napraviti još taj korak. Plakale smo sve u svlačionici, bila nam je velika želja proći dalje. Ipak, u reprezentaciji je sjajna atmosfera i u budućnosti možete očekivati velike stvari od ovih cura“, zaključila je Iva Majoli.