“Licemjerni vješaju Novaka, kako će s virusom na USO?"

Tenis ostalo 27. lip 202014:41 > 14:45
Getty Images/Minas Panagiotakis

Nekadašnji osmi tenisač svijeta Janko Tipsarević kaže za Sportklub da je licemjeran odnos stranih medija prema Novaku Đokoviću, nakon što je najbolji igrač svijeta organizirao Adria Tour

“Britanci koji sada pokušavaju da ‘objesiti’ Novaka najveći su licemjeri, nedavno je izašla fotografija s plaža na sjeveru Engleske, gdje je sve krcato, navijači i igrači Liverpoola slave titulu. Isto recimo i u Bundesligi – ako je netko zaražen, on se samo skloni i kao sve OK, ali za nas kao da vrijede drugačija pravila. Dimitrov dobio koronu i onda na Novaka iz svih oružja – to nema smisla“, kaže Tipsarević i dodaje:

“Volio bih vidjeti te Amerikance ako se… U stvari, ne ‘ako’, nego kada se netko zarazi na US Openu u New Yorku. Tamo će ukupno biti oko 700 ljudi – sada vješaju Novaka, a što će biti kada tamo jedan, dva, tri igrača dobiju koronu. Da li se otkazuje US Open, da li se svih 700 ljudi testira?

Prema sadašnjem planu, US Open će se održati sa početkom od 31. kolovoza, uz striktne mjere predostrožnosti.

Takođe, Janko naglašava humanitarni karakter Adria Toura.

“Profit tog turnira bio je točno nula, Novakov jedini motiv bio je humanitaran, želio je pomoći svima i pokazao je ponovo kakav je čovjek – bila je to odlična ideja koja se nažalost nije završila na najbolji način“, zaključuje Tipsarević za Sportklub.