Osmorica veličanstvenih najavili spektakl u Zadru

Tenis ostalo 19. lip 202016:51 > 17:08
sport klub

Teniski klasik u Zadru može početi, a poznato je svih osam tenisača koji će nastupiti za vikend na Višnjiku.

Služebno smo dobili i listu osmorice tenisača koji će zaigrati ovaj vikend u Zadru. To su: Novak Đoković, Alexander Zverev, Grigor Dimitrov, Andrej Rubljov, Marin Čilić, Borna Ćorić, Danilo Petrović te Peđa Krstin. Svaki od njih je najavio spektakl u Zadru.

‘Ovo je humanitarni turnir, hvala svima uključenima što su nam pomogli u organizaciji, prvi put sam u Zadru i prelijep je. Čestitam Petroviću i Krstinu što su se kroz finale kvalificirali na Adria Tour. Ovo je fantastična grupa tenisača i očekujem vrhunski tenis’ – rekao je Novak Đoković koji je i s majkom Dražena Petrovića, Biserkom razmijenio poklone. Majka velikana hrvatske košarke dobila je reket, dok je prvi tenisač svijeta dobio Draženov dres.

Turnir su najavili i naši tenisači Marin Čilić te Borna Ćorić.

‘Čeka nas vrhunski tenis nakon dugo izbivanja, svima nam nedostaje kompetitivni tenis, vjerujem da će biti ozbiljnih i opuštenih poena. U Zadru smo igrali Davis Cup i sigurni smo da će se ponoviti sjajna atmosfera‘, rekao je Čilić, pa se nakon njega njega nadovezao i Ćorić: ‘Hvala svima, sretan sam što sam ovdje, hvala i Novaku što je sve organizirao. Kad god sam igrao ovdje, atmosfera je bila vrhunska i jedva čekam početak’ – rekao je Ćorić.

sport klub

‘Čast mi je biti dio ove grupe, dugo se nismo natjecali i lijepo je samo se vratiti na teren i osjetiti čari jednog turnira’ – rekao je Bugarin Dimitrov.

Tenisku kremu u Zadru najavili su i Andrej Rubljov te Alexander Zverev koji se malo i našalio.

‘Lijepo je natjecati se nakon toliko vremena, odlično je vrijeme i jako uživam ovdje. Već sam bio u Hrvatskoj i uvijek mi se drago vratiti’ – rekao je Rubljov pa je riječ dobio njemački tenisač: ‘Ne želim igrati s Novakom, dosta mi ga je. Uživamo u Zadru, u vodi i prirodi, Hrvatska je predivna, nadam se da ćemo uživati i kad krenu mečevi’ – zaključio je Nijemac Zverev.

Na kraju su riječ dobili i sudionici finala kvalifikacijskog turnira, Danilo Petrović i Peđa Krstin.

‘Svi su rekli da li je privilegija biti ovdje, zamislite kako je onda meni, mi slabije rangirani igrači nemamo često ovakvu priliku za publicitet. Hvala Noletu u naše ime, nadam se da će ovakvih regionalnih evenata ubuduće biti još više i nadam se da ću opravdati to što sam dio ove ekipe’ – rekao je Petrović.

‘Čast mi je biti u društvu ovakvih tenisača i nadam se da ću se uspjeti nositi s njima’ – zaključio je priču Krstin.