Halle i Birmingham čuvajte se: Hrvati u akciji

Najava 18. lip 20198:54 > 9:18
Nathan Stirk/Getty Images

SAMO NA SK: Nakon što je Marin Čilić pobjedom u Londonu otvorio teniski tjedan hrvatskih predstavnika, danas u akciji Borna Ćorić u Halleu te Petra Martić i Donna Vekić u Birminghamu

Nakon što je Marin Čilić uspješno krenuo u obranu naslova u londonskom Queen’s clubu, danas u Halleu istu bitku započinje trenutno prvi hrvatski reket, Borna Ćorić. Borna bi trebao na teren oko 13:30h, a protivnik mu je Španjolac Jaume Munar, trenutno 88 teisač svijeta. Ovo će biti njihov drugi međusobni susret, a Borna je dobio jedini koji su do sada igrali i to ove godine u Monte Carlu. Doduše, bilo je jako velika borba i krajnji rezultat 6:7 7:6 6:4.

Dnas će na teren i dvije hrvatske tenisačice, Petra Martić i Donna Vekić koje ovog tjedna nastupa u engleskom Birminghamu.  Protivnica Petre Martić je  50. tenisačica svijeta Ruskinja Ekaterina Alexandrova. Kao i Ćorić, Petra Martić također je slavila u jedinom dvoboju koji je odigrala protiv svoje današnje suparnice, ali dosta jednostavnije sa dva puta po 6:3. Doduše, taj susret igran je 2016. godine. Martić i Alexandrova svoj meč će započeti u 12:30h. Donna ima dosta teži zadatak. Njena protivnica je Australka Ashleigh Barty, trenutno druga igračica svijeta. Njih dvije će danas od 17:00h prvi puta stati jedna nasuprot druge na WTA touru.

Ove mečeve, kao i turnire  Queen’s, Halle i Birmingham možete gledati na kanalima Sportkluba.