Tenis

18.05.2019 | 01.38

Đoković pobijedio Del Potra u trosatnom spektaklu

Novak Đoković

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković osigurao je plasman u polufinale Mastersa u Rimu, nakon što je poslije preokreta savladao Argentinca Juan Martina del Potra 4:6, 7:6, 6:4.

Julian Finney, Getty Images Sport

Meč je trajao točno tri sata i četiri minute, što i nije nevjerojatno kada se ova dva sjajna igrača sastanu. Delpo je dobio prvi set najviše zahvaljujući tome što je Đoković u njemu propustio čak šest break prilika, a Argentinac iskoristio već drugu.

U drugom setu prvi tenisač svijeta pokazao je zašto je psihički svakako najjači igrač na Touru. Imao je šansu da kod 5:2 završi meč sa dvije set lopte, nije iskoristio. Servirao je kod 5:3, nije ni to iskoristio. Zatim se u tie-breaku suočio sa dvije vezane meč lopte pošto je Del Potro imao 6:4, od čega prvu na svoj servis. Izdigao se iznad situacije, obje je spasio, vezao još dva poena i konačno došao do izjednačenja.

Treći set su odlučili četvrti i peti gem. U četvrtom je Đoković spasio dvije vezane break lopte i na kraju obranio servis. U petom je ukrotio veliku većinu sjajnih prvih servisa protivnika i na kraju došao do breaka, koji je trasirao put do pobjede.

Novak Đoković će se u polufinalu sastati sa Diegom Schwartzmanom, a taj meč je predviđen da se igra u subotu od 20 sati.