Tenis

16.05.2019 | 20.11

Borna propustio dvije meč lopte i ispustio Federera

Hrvatski tenisač Borna Ćorić u 3. kolu mastersa u Rimu izgubio je nakon nešto više od dva i pol sata borbe od Rogera Federera.

Borna Ćorić nije izborio četvrtinale u Rimu nakon što ga je u trećem kolu zaustavio Roger Federer sa 6:2, 4:6, 6:7 (7).

Borna je sjajno otvorio meč i poveo 4:0. Nakon toga je mirno priveo set kraju i za 42 minute dobio sa 6:2.

U drugom setu oba tenisača držala su servis do šestog gema, kada je Federer iskoristio drugu break loptu i prvi put oduzeo servis Ćoriću. Već u sljedećem gemu imao je hrvatski tenisač 0:40, no Švicarac je nanizao pet poena i poveo 5:2. Što je propustio u sedmom gemu, Borna je nadoknadio u devetu i vratio break. No, Federer u desetom breaku radi novi break, što je značilo da meč ide u treći set.

U odlučujućem gemu prvu priliku za break dočekali smo u petom gemu kada ju nije iskoristio Ćorić. Novu priliku za break Borna je opet imao u devetom gemu, no Federer se još jednom izvukao. Više prilika za oduzimanje servisa nije bilo pa je odlučivala 13. igra o pobjedniku.

Dobro je Borna krenuo u tie break, poveo 5:2 uz dva mini breaka. Naš tenisač nije iskoristio dvije meč lopte kod 6:4, dok je Federer iskoristio svoju drugu za 9:7 u 13. igri

U četvrtfinalu Švicarca čeka pobjednika dvoboja između Stefanosa Tsitsipasa i Fabija Fogninija.