14.05.2019 | 15.08 > 15:14

Čilić u dva seta izbacio 416. tenisača svijeta

Marin Čilić

Marin ČIlić uspješno je prošao prvu prepreku na mastersu u Rimu gdje je izbacio domaćeg tenisača Andreu Bassoa.

Marin Čilić u prvom kolu mastersa u Rimu pobijedio domaćeg tenisača Andreu Bassoa sa 6:1, 7:5.

Čilić je za pobjedu protiv 416. tenisača svijeta trebao sat i 40 minuta premda je do pobjede mogao i daleko brže.

Prvi hrvatski reket i od ovoga tjedna 10. tenisač svijeta, sjajno je ušao u meč. Već u drugom gemu je napravio break za 2-0, a potom je kod rezultata 4-1 ponovo oduzeo servis 25. godišnjem Talijanu. Čilić je na koncu dobio set rezultatom 6-1 za pola sata igre.

U drugom setu gledali smo posve drugačiju sliku. Basso je poveo 1-0, a potom napravio break za 2-0 nakon što je Čilić ispustio 40-0. Čilić se vratio sa četiri gema u nizu za vodstvo 4-2, no Talijan je nakon još jednog breaka uspio izjednačiti na 4-4, te povesti sa 5-4. Ipak, u završnici seta Čilić je zaigrao maksimalno koncentrirano i s tri gema u nizu priveo meč kraju.

U idućem kolu Čilić će igrati protiv pobjednika susreta između Bugarina Grigora Dimitrova i Nijemca Jana-Lennarda Struffa.