Čilić propustio Zvereva, Nijemac protiv Nadala u finalu

Rome 19. svi 201822:36 > 22:37
Photo by Julian Finney/Getty Images)

Alexander Zverev drugu godinu zaredom igrati će finale ATP 1000 turnira u Rimu, Marin Čilić nije uspio svladati mladog Nijemca koji je pobijedio 7:6, 7:5.

Čilić je bio blizu, ali ponovno daleko od značajne pobjede i prvog ATP 1000 finala na zemlji.

Najbolji hrvatski tenisač spasio je 0-40 kod 5-5 u prvom setu, da bi tada vidjeli nevjerojatan tie-break koji je Zverev dobio 15:13. Čilić je propustio iskoristiti čak pet set lopti, dok je njemački tenisač iskoristio svoju četvrtu.

U drugom setu Čilić je poveo 4:2, no Zverev se vraća i kod 6:5 dolazi do dvije meč lopte na Čilićevom servisu. Marin je spasio prvu, no na drugoj radi pogrešku kod pokušaja kraćenja lopte, Zverev koristi priliku i odlazi u novo finale.

Zverev će tako braniti naslov u Rimu osvojen lani protiv Djokovića, ovoga puta protivnik mu je najveći “zemljaš” svih vremena Rafael Nadal.

Finalni dvoboj na rasporedu je u 16 sati.