Djoković namučio Nadala, ali kralj zemlje ipak u finalu

Rome 19. svi 201817:17 > 17:24
Getty Images Sport, Julian Finney

Rafael Nadal nastavio je sjajnu formu na zemlji, u polufinalu ATP 1000 turnira iz Rima, svjetski broj jedan svladao je Novaka Djokovića sa 7:6, 6:3.

Bio je to meč koji je podsjetio na velike bitke koje su dvojica tenisača vodila prijašnjih godina, a posebno zadovoljan može biti Djoković koji je pokazao da polako dostiže onu pravu razinu forme koja je nestala proteklih godinu dana nakon ozljede lakta.

Nadal je servirao za prvi set kod 5:3, no srpski tenisač se vratio, odveo meč u tie-break gdje smo svjedočili nekoliko fenomenalnih poena. Ipak, Španjolac je bio dovoljno čvrst te je sa 7-4 zaključio uvodnu dionicu.

U drugom setu Djoković je izgubio nešto snage što je najbolji igrač svijeta znao iskoristiti, dva puta je oduzimao servis protivniku i mirno priveo kraju meč koji je trajao četiri minute manje od dva sata.

Nadala u finalu čeka pobjednik dvoboja Marina Čilića i branitelja naslova, Alexandera Zvereva koji je na rasporedu od 20 sati.