Tenis

16.09.2020 | 12.18 > 12:27

Čilić odigrao meč sezone u demoliranju Goffina (VIDEO)

Marin Čilić odigrao je impresivan meč u drugom kolu ATP turnira u Rimu svladavši Belgijca Davida Goffina u dva seta.

Marin Čilić

(Photo by Steven Ryan/Getty Images)

Marin Čilić

Osmi međusobni meč odigrali su Marin Čilić i David Goffin, a hrvatski igrač ostvario je četvrtu pobjedu u jednom od svojih najboljih mečeva ove sezone. Marin je slavio sa 6:2, 6:2.

Čilić se nije suočio niti s jednom break prilikom protivnika, a sam je Goffinu servis oduzimao čak četiri puta, po dva u svakom setu. Hrvatski tenisač osvojio je 88 posto poena nakon prvog servisa, imao je 22 winnera u odnosu na svega šest protivnika, a prikupio je 11 neprisiljenih pogrešaka (Goffin 20).

Meč je trajao samo 71 minutu, svakako puno jednostavniji dan za Čilića nego što je imao u ponedjeljak protiv Bublika. Sljedeći protivnik saznat će se u četvrtak kada će na teren izaći Lorenzo Sonego i Casper Ruud.