Medvedev u prvom Masters finalu, za titulu sa Nadalom!

Rogers Cup 11. kol 20191:36 > 1:40
Minas Panagiotakis/Getty Images Sport

Ruski tenisač Danill Medvedev ostvario je najveći uspjeh na turnirima iz Masters serije, plasiravši se u finale Rogers Cupa. Protivnik u finalu bit će mu Rafael Nadal, kome je Gael Monfils predao meč prije izlaska na teren.

Medvedev je u ruskom duelu u polufinalu bio bolji od Karena Hačanova sa 2:0 u setovima.

Medvedevu je ovo prvo finale nekog Masters turnira, dok je Hačanov stao u polufinalu, kao i prošle godine, kada je domaćin Rogers Cupa bio Toronto.

Deveti tenisač svijeta stigao je do finala u Kanadi bez izgubljenog seta.

Susret sa Hačanovom trajao je jedan sat i 23 minute. U prvom setu je Medvedev bio uvjerljiv i slavio sa 6:1, da bi drugi set bio znatno zanimljiviji.

Dva puta je dozvolio sebi da prokocka break prednosti, ali je na kraju u igri živaca u tie.breaku odnio pobjedu (8:6).

Ovom pobjedom će postati najbolje rangirani ruski tenisač na ATP listi. Medvedev ima priliku osvojiti drugu titulu ove godine, nakon turnira u Sofiji, a prošle nedjelje igrao je finale Vašingtona.

A za titulu će se boriti protiv Rafaela Nadala, aktualnog prvaka. Gael Monfils je očekivano predao duel Španjolcu i zbog iscrpljenosti odlučio da ne izađe na teren. Naime, Monfils je zbog kiše svoj meč sa Bautista-Agutom igrao nekoliko sati prije polufinala i jednostavno nije mogao to izdržati.

Finale je u nedjelju od 22:00 u direktnom prijenosu na SK 1.