Nadal osvojio Toronto četvrti put u svojoj karijeri!

Rogers Cup 12. kol 201823:28 > 23:37
Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Najbolji tenisač svijeta Rafael Nadal zaustavio je Stefanosa Tsitsipasa, u finalu Rogers kupa pobijedio je 19-godišnju grčku senzaciju sa 6:2, 7:6 (4).

Španjolac je četvrti put u karijeri osvojio titulu u Kanadi u meču koji je trajao sat i.43 minute. Ovo mu je ukupno 80. pehar u karijeri.

Nadal je u odlučujući duel ušao nešto odmorniji od rivala i iskoristio je sve svoje prednosti. Španjolac je realizirao tri od šest break lopti, dvije u prvom i jednu u drugom setu, a potpuno je dominirao sve do desetog gema drugog seta.

Tsitsipas do tada nije imao niti jednu break priliku, ali se nije predavao i prvom igraču svijeta servis je oduzeo u trenutku kada je Nadal servirao za pobjedu – 5:5.

Razigrani Grk je nekoliko minuta kasnije imao još jednu break loptu, ujedno i set, ali je Rafa “preživio” ovaj nalet protivnika.

Nadal je u tie-breaku bio nešto smireniji, a ključan je bio mini break kod rezultata 4:3.

Španjolcu je ovo treća Masters titula ove godine na četvrtom nastupu.