Nadal poslije preokreta izbacio Čilića

Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Poznati su svi polufinalisti ATP turnira serije 1.000 u Torontu. U derbiju četvrtfinala prvi nositelj Rafael Nadal savladao je poslije preokreta Marina Čilića 2:1 (2:6, 6:4, 6:4).

Još jednom Marin Čilić nije iskoristio priliku protiv najboljih tenisača svijeta i nakon briljatnog prvog seta je ipak potpisao poraz.

Čilić je igrao gotovo savršeno u prvom setu i nije pružio Španjolcu nikakvu priliku. Ostvario je dupli break i lako došao do 6:2.

Nadal je u drugom dijelu došao do ranog breaka i servirao je za set. Međutim, Čilić je u tom trenutku vratio break i servirao za izjednačenje. Ipak, Nadal je u tom gemu ispravio ono što je loše napravio u prethodnom i slavio sa 6:4.

U trećem setu breakova nije bilo sve do 10. gema, a onda je prvi tenisač svijeta došao do tri vezane break lopte. Čilić je dvije spasio, ali nije uspio treću te je Nadal otišao u polufinale Rogers kupa, prvi put od 2013. kada je i osvojio trofej.

U polufinalu će Nadal igrati protiv Kharena Khachanova.