Shapovalov najmlađi polufinalist u povijesti Mastersa

Minas Panagiotakis, Getty Images Sport

Mladi Kanađanin Denis Shapovalov došao je do najboljeg rezultata u karijeri plasiravši se u polufinale Mastersa u Montrealu, poslije pobjede nad Francuzem Adrianom Mannarinom rezultatom 2:1.

Tom pobjedom on je postao najmlađi tenisač koji je igrao u polufinalu nekog Mastersa.

Shapovalov, koji ima 18 godina, za dva sata i 26 minuta igre je slavio nad 42. tenisačem na ATP listi, poslije preokreta, 2:6, 6:3, 6:4, i tako pokazao da ga velika pobjeda nad Rafaelom Nadalom u prošlom kolu nije uzdrmala.

Kanadski tenisač, rođen u Tel Avivu će u borbi za finale igrati protiv Alesandara Zvereva koji je s 2:0 (7:5, 6:4) bio bolji od Kevina Andersona.

Početak meča nije bio obećavajući za 18-godišnjeg tenisača, kada je pružio znatno slabiju igru od one protiv Nadala, što je donekle bilo i očekivano. To je Mannarino iskoristio i vrlo brzo došao do 4:0, a zatim 5:1 u gemovima. Sve što je Shapovalov uspio učiniti do kraja seta je osvojiti još jedan gem – 6:2.

U drugom je 143. igrač svijeta postupno podizao intenzitet igre, bio je siguran na svom servisu a u šestom gemu je došao do breaka, koji je bio dovoljan da meč ode u treći set – 6:3.

Kako je igrao u drugom, tako je Shapovalov nastavio i u odlučujućem setu, osvojivši break u trećem gemu. Međutim, Francuz je uzvratio već u idućem poslije čega su oba tenisača sve do devetog gema bila sigurna na servisima.U devetom, ključnom gemu, Shapovalov poslije velike borbe dolazi do novog breaka, koji u idućem gemu kompletira i dolazi do plasmana u polufinale.