Hačanov slomio Đokovića za najveću titulu karijere!

Paris 4. stu 201814:32 > 16:52
Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Ruski tenisač Karen Hačanov osvojio je prvu Masters titulu u karijeri. On je u finalu Mastersa u Parizu bio bolji od Novaka Đokovića u dva seta 7:5, 6:4.

Rus je u karijeri do sada osvojio tri titule i ne zna za poraz u finalima, a trofej u Parizu je prvi na turniru serije 1000.

Nekoliko puta je srpski tenisač imao priliku stići do breaka na početku meča. Propustio je tri break lopte, ali je četvrtu uspio pretvoriti u prednost povesti sa 3:1. Rus je ekspresno odgovorio i već u sljedećem gemu vratio break.

U završnici prvog dijela igre, 22-godišnji Rus je uspio oduzeti servis Đokoviću, a zatim i riješiti prvi set u svoju korist (7:5).

U drugom setu viđena je sigurnija igra mladog Rusa, poveo je sa 3:1 i do kraja meča održavao tu prednost.

Hačanov je do samog finala stigao na impresivan način. On je pred početak turnira imao omjer 3:16 protiv igrača iz Top 10, da bi u Parizu eliminirao Johna Isnera, Alexandra Zvereva i Dominica Thiema.

Prije ove sezone Hačanov je imao samo četiri pobjede na turnirima iz serije 1000, a ove ih ima već 16.