Tenis

30.10.2019 | 18.28

Čilić u porazu opet izveo akrobaciju, postaje dosadan!

Marin Čilić

Marin Čilić poražen je u drugom nastupu pojedinačnog turnira u Parizu. Bolji od njega bio je Stan Wawrinka s dvaput po 7:6.

čilić

Elsa/Getty Images

Čilić si je u meču priskrbio čak osam brejk lopti, samo jednu je iskoristio. Švicarac je imao jednu jedinu, ali i to je bilo dovoljno za slavlje u dva seta.

Najviše nas je uzrujala sekvenca igre iz drugog seta. Čilić je sjajnim tenisom došao do vodstva 5:3, a tamo je imao 15-40 na servis Wawrinke, dakle dvije vezane set lopte.

Nije ih iskoristio, a sljedeći gem izgubio je - kako? - pa na nulu, naravno! Nakon toga, poražen je u još jednom 'tajčiju', iako je zabio više asova (11-10), izborio više break prilika (8-1), osvojio više poena iz reterna (29-25), osvojio više poena nakon prvog servisa (82-78%) itd, itd, itd...

Za Čilića, međutim, sezona još nije gotova, u drugoj polovici studenog još ga čeka završni turnir Davisova kupa. Wawrinku u osmini finala Pariza, pak, čeka Mannarino ili Nadal.