Nadal na korak do 11. titule u Monte Carlu

Monte Carlo 21. tra 201815:23 > 15:24
Julian Finney/Getty Images

Prvi igrač svijeta Rafael Nadal svladao je Grigora Dimitrova i plasirao se u finale Mastersa u Monte Carlu.

Rafa je do trijumfa u prvom polufinalu došao sa 6:4, 6:1, poslije jednog sata i 36 minuta igre.

Nadal i Dimitrov su odigrali zanimljiv meč u kojem je uzbuđenja bilo samo u prvom setu. Međutim, Španjolac je bio taj koji je kontrolirao meč i stvarao pritisak, a to je potvrdio vrhunskim izdanjem u drugom setu.

Prvi reket svijeta, kojeg titula u Monte Carlu zadržava na čelu ATP vertikale, sjajno je ušao u meč, osvojivši prva tri gema. Dimitrov mu je prekinuo niz u četvrtom gemu, da bi potom vratio break i uspio se obraniti, pošto je Nadal imao šansu da mu ponovo oduzme servis u šestom gemu.

Usljedio je odličan servis gem Nadala, potom i break lopta koju je propustio, ali je sve nadoknadio dva gema kasnije. Iskoristio je drugu set loptu i od tog trenutka se nije okrenuo, vezavši pet gemova, prije nego što se Bugarin probudio, ali je potom bez izgubljenog poena u sedmom gemu završio meč.

Španjolac je postavio novi rekord u broju osvojenih setova u nizu. Od Roland Garrosa prošle godine do danas nije izgubio ni set osvojivši ih 34 zaredom. Posljednji koji mu je uzeo set na ovoj podlozi bio je Dominic Thiem koji ga je izbacio prošle godine na Mastersu u Rimu.