Dimitrov prvi do polufinala Monte Carla

Monte Carlo 20. tra 201813:15 > 13:28
Getty Images/ Julian Finney

Bugarski tenisač Grigor Dimitrov plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Carlu pošto je u četvrtfinalu nadigrao Belgijanca Davida Goffina rezultatom 6:4, 7:6 (7:5).

Meč između petog i desetog tenisača na svijetu pripao je bolje rangiranom na ATP listi, koji će u borbi za finale igrati protiv pobjednika susreta Rafael Nadal – Dominic Thiem.

Dimitrov je u prvom setu prvi stigao do breaka i poveo sa 4:2, a Goffin je pružio naznake da se vraća u set kada je oduzeo servis protivniku za smanjenje rezultata i 5:4. Ipak, Bugar je u sljedećem gemu odmah uzvratio rebreakom i sa 6:4 poveo 1:0 u setovima.

David Goffin se u drugom setu u potpunosti razigrao, vezao je četiri uzastopna gema, vodio je i 5:1, ali nije uspio zaključiti drugi set u svoju korist.

Dimitrov je spasao tri set lopte Goffina, potom i preokrenuo na 6:5, a na kraju je odlučivao tiebreak u kojem je i ostvario pobjedu.