MC: Raonić i Nishikori slavili nakon preokreta

Monte Carlo 16. tra 201818:16 > 18:20
Getty Images/Julian Finney

Kanađanin Miloš Raonić savladao je poslije preokreta Lucasa Catarinu iz Monaca rezultatom 2:1.

Domaći tenisač je sjajno otvorio dvoboj i osvojio prvi set sa 6:3. Doduše, u tome mu je dosta pomogao Raonić, koji je napravio 24 neprisiljene greške. U četvrtom gemu, Catarina je iskoristio svoju jedinu break loptu u setu, i kasnije stigao do vodstva u setovima.

22. tenisač svijeta se ipak probudio u nastavku meča, i u drugom dijelu igre napravio dva breaka za osvajanje seta 6:2.

U trećem setu, viđen je samo jedan break i to poslije velike borbe u četvrtom gemu, kada je Raonić stigao do vodstva od 3:1. Kasnije je rutinski sačuvao svoj servis i ipak došao do pobjede.

Raonić će u drugom kolu igrati protiv Marina Čilića, koji je bio slobodan u prvom kolu.

Kei Nishikori je bio bolji od Tomasa Berdycha, kojeg je savladao rezultatom 2:1. Njemu će sljedeći protivnik biti Daniil Medvedev, koji je u prvom kolu slavio protiv Martona Fucsovicsa sa 2:1.