Masters Monte Carlo: Ramos-Vinolas preživio Pouillea

Monte Carlo 22. tra 201716:10 > 16:12
Clive Brunskill/Getty Images

Španjolac Albert Ramos-Vinolas prvi je finalista Mastersa u Monte Carlu. Ramos-Vinolas je u borbi za finale poslije velike borbe u tri seta pobijedio Francuza Lucasa Pouillea.

Trenutno 24. tenisač svijeta je do trijumfa došao sa 6:3, 5:7, 6:1, poslije dva sata i 16 minuta igre.

Njegov suparnik u borbi za titulu bit će bolji iz susreta između Rafaela Nadala i Davida Goffina.

Ramos-Vinolas je u duelu sa francuskim tenisačem pokazao dva lica. Na samom startu meča je napravio break, ali mu je Pouille uzvratio, da bi uslijedila igra gem za gem sve do sedmog. Tada je Španjolac napravio novi break i potom rutinski priveo set kraju, usput osvojivši još jedan servis svog rivala.

Drugi set je bio potpuno drugačiji, dvojica tenisača su igrala gem za gem, a Pouille je u trećem i devetom gemu imao ukupno tri break šanse, koje je sve Ramos-Vinolas obranio. Mladi Francuz je iskoristio tek svoju šestu šansu i napravio break, da bi odmah potom riješio set u svoju korist.

U trećem setu, Pouille praktično nije imao šanse, pošto je Španjolac napravio niz od 3:0, koji je Francuz prekinuo u četvrtom gemu. Međutim, tu je bio kraj njegovom otporu, pošto je Ramos-Vinolas od tada u potpunosti kontrolirao stvari na terenu i na kraju slavio.