MC: Goffin nakon drame izbacio Đokovića

Monte Carlo 21. tra 201716:22 > 19:08
Clive Brunskill/Getty Images

Najbolji srpski tenisač Novak Đoković poražen je od Davida Goffina sa 2:1 u četvrtfinalu Mastersa u Monte Carlu. Belgijanac je slavio poslije velike borbe sa 6:2, 3:6, 7:5 za dva sata i 39 minuta.

Bio je ovo njihov šesti međusobni dvoboj i tek prva pobjeda Goffina, ujedno i najveća u dosadašnjoj karijeri.

Trinaesti tenisač svijeta će se u borbi za plasman u finale sastati s boljim iz meča Rafael Nadal – Diego Sebastian Schwartzman. U drugom polufinalu sastati će se Alberto Ramos-Vinolas i Lucas Pouille.

Belgijanac je dominirao u prvom setu koji je dobio za 32 minute. Već u prvom gemu Goffin je oduzeo servis Đokoviću, koji jedinu priliku za vratiti break nije iskoristio samo nekoliko minuta kasnije.

Goffin je novi break napravio za 4:1 i lako završio set.

Novak je doživio i jedan nezgodan pad, ali je prošao bez ozljede.

U drugom setu Novak je poput Goffina u prvom dominirao i lako slavio sa 6:3.

Ipak u trećem Đoković ponovno ispušta break prednosti kod rezultata 4:3 i Goffin se vraća u meč. Obojica su zadržali svoj servis do 6:5 za Goffina kada Belgijanac koristi petu meč loptu i ostvaruje veliku pobjedu.