Marin Čilić

Albert Ramos Viñolas savladao je Marina Čilića u četvrtfinalnom meču Mastersa u Monte Carlu.

Marin Čilić

Izvor: Justin Setterfield/Getty Images

Albert Ramos Viñolas savladao je Marina Čilića u četvrtfinalu Mastersa u Monte Carlu nakon velike borbe i tri odigrana seta. Slavio je Španjolac na kraju 6:2, 6:7, 6:2.

Viñolas iskoristio je u prvom setu svaku od 17 Čilićevih grešaka i uspio povesti sa 1:0.

Viñolas je sjajno servirao i odlično koristio prvi servis pa nije dozvolio Čiliću niti jednu priliku za break, a s druge strane on je iskoristio jednu od tri i tako došao do prednosti u meču.

Na otvaranju drugog seta, Čilića je bolje služio forehand, ali je bilo 3:3, kada je Španjolac napravio break i lako čuvao prednost do gema u kojem je servirao za meč. Ipak je Čilić pokazao što zna i uspio je u posljednji čas vratiti break.

Hrvat je uspio doći do drugog seta u tiebreaku koji je poput ostatka meča bio zanimljiv  i završen je u Čilićevu korist rezultatom 7:5.

U trećem setu je Čilić bio taj koji je prvi došao do breaka i poveo je sa 2:0, ali je Ramos uspio "resetirati" svoju igru, vratiti se na ono što je igrao u prvom setu i ne samo da vrati break, nego da uz dva osvojena gema na Čilićev servis dođe i do pobjede.

Viñolas kao prvi polufinalista u borbi za mjesto u finalu čeka boljeg iz meča u kome se sastaju Pablo Cuevas i Lucas Pouille.