Izvor: getty images/david ramos
Tenis 20.04.2017 | 13:37

Čilić nadigrao Berdycha

Marin Čilić

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Carlu, nakon što je savladao Čeha Tomáša Berdycha sa 6:2, 7:6 (7:0).

Marin Čilić

Izvor: Justin Setterfield/Getty Images

Nije mogao bolje početi meč peti favorit turnira jer je već u prvom gemu oduzeo servis Berdychu. Siguran je Hrvat bio sa osnovne linije, snažno je servirao, ne dozvoljavajući protivniku da zaprijeti breakom. S druge strane, Čeh je bio krajnje nesiguan, nije mogao ispratiti ritam bolje rangiranog protivnika. Nije posustajao Čilić, igrao je napadački da bi, sa još jednim osvojenim gemom na servis Berdycha, uvjerljivo osvojio prvi set.

Vraćao se Berdych u nastavku, bio je bolji pod pritiskom, čak je i prijetio breakom Hrvatu. Ipak, Čilić je prvi oduzeo servis protivniku u devetom gemu, da bi u narednom imao i meč loptu. Međutim, Čeh se nije predavao, pošto nije imao što izgubiti, pustio je ruku i isplatilo mu se. Vratio je Berdych break izborivši se i za dodatni gem u drugom setu. Hrvat je bio furiozan u tiebreaku, ne dozvolivši protivniku da osvoji nijedan poen.

U borbi za polufinale protivnik hrvatskom tenisaču bit će  Albert Ramos Viñolas.