Donna i Stan ušli u povijest! Izgubili u isti tren

Miami 23. ožu 201920:01 > 20:35
Mark Kolbe/Getty Images

Hrvatska tenisačica Donna Vekić u subotu je u 3. kolu WTA turnira u Miamiju izgubila od druge tenisačice svijeta Čehinje Petre Kvitove sa 4-6, 6-3, 4-6 poslije velike borbe koja je trajala 2 sata i 36 minuta.

Clive Brunskill Getty Images Sport

Njen dečko Švicarac Stan Wawrinka je praktički iste sekunde izgubio meč drugog kola u muškoj konkurenciji. Bolji od njega bio je Srbin Filip Krajinović sa 2:1 u setovima.

U prvom setu bilo je obilje prilika za oduzimanje servisa, Vekić je spasila deset break-lopti, a Kvitova pet. Unatoč tome, Kvitova je dva puta gubila servis, a Osječanka jednom više.

Vekić je u drugom setu od šest prilika za break tri iskoristila i meč je otišao u treći, odlučujući set, u kojem je hrvatska tenisačica već u prvom gemu izgubila servis. Mogla ga je vratiti u četvrtom gemu, ali nije uspjela i do kraja meča više nije došla do prilike za break protiv dvostruke wimbledonske pobjednice.

Bio je ovo treći dvoboj Donne Vekić i Petre Kvitove. Ove godine Vekić je svladala Kvitovu na turniru u Sankt Peterburgu, dok je Čehinja bila bolja 2014. baš u Miamiju.(h)