Finale Miamija na Sportklubu: Očekuj neočekivano!

Miami 1. tra 201810:11 > 10:11
Getty Images/Matthew Stockman

Aleksandar Zverev je u Miami došao poslije poraza u prvom meču u Indian Wellsu, a John Isner imao iza sebe samo dvije pobjede ove sezone. Malo tko je očekivao da će se baš njih dvojica naći u finalu drugog Mastersa u sezoni, a ipak jednom će pehar - Nijemcu treći ili Amerikancu prvi?

Zverev je do početka Miamija imao skor 8:4, a čak tri od ta četiri poraza došla su od igrača koji su bili izvan Top 50. Za nekog tko je u karijeri osvojio šest ATP titula, bilo je to pomalo razočaravajuće. Ipak, posjlednjih je tjedana pronašao svoju igru, pobijedivši Daniila Medvedeva, Davida Ferrera, Nicka Kyrgiosa, Bornu Ćorića i Pabla Carrena Bustu.

“Rekao bih da igram dobro. Nadam se da ću nastaviti napredovati. Znam da će Isner pokušavati imati što više winnera i asova, ali spreman sam”, kratko je prokomentirao 20-godišnjak.

Iako mlađi, Zverev se može pohvaliti boljim učinkom u finalima turnira iz serije 1.000, dobio je oba u kojima se našao. U Rimu je prošle godine pobijedio Novaka Đokovića, a onda na Rogers Cupu Rogera Federera.

Amerikanac će igrati četvrto finale Masters turnira. Do sada je gubio od Federera, Rafaela Nadala i Andya Murraya, pa se sada i može nadati nečemu protiv igrača koji tek pretendira da bude ‘jedan od najboljih svih vremena’.

U međusobnim duelima bolji je bio Nijemac, pobijedio je u sva tri prethodna. Najzanimljiviji je svakako bio onaj u četvrtfinalu Miamija, prije 12 mjeseci, koji su odigrali u tri tie-breaka, a u kojima je Isner propustio i tri meč lopte.

Na putu do finala 32-godišnji Isner je, između ostalih, savladao Marina Čilića, Heona Chunga i Juana Martina del Potra. Svu trojicu maksimalnim rezultatom, dopustivši rivalima samo jednu break loptu (Chung ju nije iskoristio).

“Radim prave stvari, bez obzira na to protiv koga igram. Bit će teško pobijediti me”, samouvjeren je dvometraš.

“Ipak, ako ne budem vjerovao sebi i ako ne budem radio što treba, može me pobijediti bilo tko. Bila je ovo teška godina do sad, drago mi je da sam konačno ostvario dobar rezultat.”

Bez obzira na učinak u finalu, Amerikanac je već ostvario značajan pomak, pa će od ponedjeljka biti ponovno među najboljih 10 tenisača svijeta, prvi put od svibnja 2014. godine.

Finalni meč Mastersa u Miamiju na programu je danas od 19 sati u izravnom prijenosu na Sportklubu 1.