Miami: Čilić dominantno do trećeg kola

Miami 23. ožu 201819:56 > 19:57
Jeff Gross/Getty Images

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u treće kolo turnira iz Masters 1000 serije u Miamiju, nakon što je savladao Pierrea-Huguesa Herberta sa 7:5, 6:3 za 92 minuta igre.

S obzirom na to da su igrala dvojica odličnih servera, iznenađujuće smo vidjeli dosta break prilika, a prvi je do breaka došao Marin u trećem gemu prvog seta. Međutim, 188 cm visoki Francuz bio je agresivan na reternu i to mu se isplatilo u osmom gemu (4:4).

Čilić nije posustao, uspio je ostati smiren kada je servirao za ostanak u setu, da bi u 11. gemu napravio ključni break i ubrzo došao do seta.

Rana faza drugog seta bila je turbulentna – Čilić je napravio break, propustio prilike stvoriti i dupli break viška, a onda je i Herbert propustio svoju šansu.

To se ispostavilo ključnim i hrvatski tenisač je novim breakom završio posao u meču u kojem je imao 29 winera i 17 neprisiljenih pogrešaka.