Federer ne staje – pokorio i Miami!

Miami 2. tra 201718:49 > 20:47
Al Bello/Getty Images

Švicarski tenisač Roger Federer osvojio je treću titulu od početka sezone pobjedom nad Rafaelom Nadalom u finalu Mastersa u Miamiju.

Federer je do pobjede u 37. međusobnom susretu sa Španjolcem stigao sa 6:3, 6:4, poslije jednog sata i 35 minuta igre.

Nekadašnjem najboljem tenisaču svijeta to je treći trofej na četiri turnira ove godine, a 91. u karijeri, treći na Floridi. 35-godišnji Švicarac je do njega došao puno lakše nego što se očekivalo, a tako je ujedno postao najstariji pobjednik u povijesti u Miamiju.

Može se reći da je Nadal puno bolje ušao u meč, već u prvom gemu imao je dvije break lopte, koje je Federer obranio i poveo sa 1:0. U iduća dva gema nije bilo puno uzbuđenja, da bi već u četvrtom švicarski tenisač dva puta imao šansu da oduzme servis Nadalu. U sljedeća tri gema viđena je po jedna break lopta, da bi Federer razriješio sve dileme po pitanju prvog seta u osmom gemu. Tada se Nadal konstantno branio, uspio je osujetiti Federerove planove dva puta, ali treći put je morao popustiti. Švicarac je potom sigurnim servisom osvojio prvi set već u idućem gemu poslije 49 minuta igre.

Ispostavilo se da je Nadal jedine šanse za break imao u prvom setu, iako je pružao odličan otpor Švicarcu do devetog gema. Federer je mogao doći do prednosti breaka u sedmom gemu, ali je Nadal tada praktički samo produžio meč. Dva gema kasnije, igrali su poen za poen, Švicarac je tako došao do break lopte koju je iskoristio, a zatim na isti način iskoristio prvu meč loptu za novi veliki trijumf, 14. u međusobnim susretima s Nadalom.