Izvor: Quinn Rooney/Getty Images
Tenis 01.04.2017 | 10:07 > 10:15

Novi El Clasico u finalu Miamija, Federer i Nadal

Roger Federer je u 3 seta avladao mladog Nicka Kyrgiosa i tako izborio veliko finale Miamija, gdje ga čeka njegov najveći rival - Rafael Nadal.

Federer je pobijedio Kyrgiosa u 3 tie-breaka, 7-6(9) 7-6(9) 7-6(5). Čak 3 sata i 10 minuta je trajao epski dvoboj. Nadalu je bilo puno manje vremena potrebno da savlada Fogninija u prvom polufinalu. Roger i Rafa će se sastati 37. put, a Nadal i dalje ima veliku prednost, iako je izgubio zadnja 3 meča koje su igrali. Ukupan je zbroj 23-13. Španjolac se bori za svoju prvu Masters 1000 titulu u Miamiju, a 29. ukupnu, dok Federer traži 26. turnir iz ove kategorije, a treći iz Miamija, gdje nije slavio od 2006. Jedno je sigurno, pred nama je novi teniski klasik, najbolje što ovaj sport može ponuditi. Veliko je finale na rasporedu u nedjelju, uz izravni prijnos na SK.