Tenis

08.05.2019 | 19.27 > 19:34

Donna Vekić morala je u trećem setu predati meč osmine finala u Madridu Petri Martić.

U hrvatskom dvoboju osmine finala WTA turnira Mutua Open u Madridu Petra Martić je prošla Donnu Vekić, koja je zbog ozljede predala meč kod rezultata 4:6, 6:3, 3:0 za Petru.

Martić je bolje otvorila meč, povela s 3:0 i 4:1, no onda je Osječanka dobila čak pet gemova u nizu i riješila prvi set u svoju korist s 6:4. I u drugom setu je Petra započela s vodstvom od 2:0, Donna je izjednačila na 2:2, a potom je Dućanka nanizala tri gema zaredom, da bi Vekić uzela podužu stanku zbog medicinske pomoći. To joj nije pomoglo, jer je Martić dobila drugi set s 6:3, a nakon što je izgubila prva tri gema u trećem setu, Vekić je predala dvoboj.

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj.

Martić će u četvrtfinalu igrati protiv osme igračice svijeta Amerikanke Sloane Stephens, protiv koje Petra ima dva poraza jer je Amerikanka bila bolja na Australian Openu ove godine i Cinncinatiju 2013. godine.