Novak Đoković u finalu Madrida bolji od Andyja Murrayja

Madrid 25. ruj 201617:40 > 17:44
Getty Images Sport, Dan Istitene

Novak Đoković pobjednik je velikog turnira u Madridu. 29. titula na Masters 1000 turnirima za Novaka čime je prestigao Rafaela Nadala. Đoković je u Madridu imao teško finale protiv Andyja Murraya, ali na kraju je zasluženo slavio.

Za dva sata i šest minuta odnio je pobjedu sa 6:2, 3:6, 6:3 i tako se izjednačio s Bjornom Borgom i Peteom Samprasom koji poput njega imaju po 64 osvojena turnira.

U prvom setu Đoković je potpuno dominirao i Murray nije imao nikakav odgovor na njegovu igru. Izgubio je set sa 6:2 i sve je govorilo kako Đoković nastavlja seriju uspješnih nastupa protiv Murraya. Međutim drugi set donio je promjenu u igri Škota, dubokim loptama držao je Đokovića daleko od terena i uspio je poravnati na 1-1 u setovima.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Đoković uspio doći do breaka kod 3:2, spasiti čak sedam break lopti kod 5:3 i doći do pobjede.